آموزش

چه رنگی برای چوب مبل مناسب است؟ راهنمای انتخاب رنگ چوب مبل

راهنمای انتخاب رنگ چوب مبل

اگر می خواهید برای اولین بار برای منزل خود خرید مبل کنید و یا می خواهید تغییر دکوراسیون دهید، یکی از راه های پیش روی شما این است که ابتدا سرویس چوب و مبلمان خود را تهیه کنید و سپس طبق رنگ و استایل مبل، به خرید و چیدمان دیگر وسایل بپردازید. سرویس مبلمان به عنوان منبع الهام بخش یک خانه می تواند با پارچه لوکس و با رنگ متناسب با سلیقه شما خریداری شود و به عنوان نقطه کانونی خانه شما قرار بگیرد. همراه یافت آباد آنلاین باشید

اگر مبل را به خانه ای که از قبل تزئین شده است اضافه می کنید یا ترجیح می دهید مبل نقش حمایتی داشته باشد، انتخاب رنگ بسیار مهم است. انتخاب مبل جدید برای تم رنگی فعلی خانه شما به این معنی است که شما باید تصمیم بگیرید که مبل خنثی باشد یا نقش برجسته ای به خود بگیرد. طراحان مبل هایی را ترجیح می دهند که با رنگ دیوار همخوانی داشته باشد تا اتاق یکپارچه شود و خانه بزرگتر به نظر برسد. این یک ایده خلاقانه برای طرح رنگی هماهنگ است. اگر مبل راحتی می‌خرید که با رنگ دیوارتان مطابقت داشته باشد، تغییر رنگ دیوار در آینده ممکن است پیچیده باشد.

رایج ترین رویکرد خرید مبل هایی است که مکمل دکورهای دیگر باشد و در عین حال در مرکز توجه قرار نگیرد و در رنگ دیوار استتار نشوند. به همین دلیل است که رنگ مبل های خنثی برای اکثر خانه ها محبوب ترین هستند.

مبلمان چوبی جاودانه است. در حالی که سبک ها ممکن است از یک دهه به دهه دیگر تغییر کنند، ماهیت مبلمان چوبی همیشه در اوج باقی می ماند. هنگامی که خانه خود را با مبلمان چوبی تزئین می کنید، ممکن است تعجب کنید که چگونه انتخاب خود را با رنگ های مناسب تکمیل کنید. برای کمک به درک بهتر این فرآیند، ما چند نکته را برای شما بیان می کنیم.

اگر به دنبال رنگ های جسورانه برای هماهنگی با مبلمان چوبی خود نیستید، همیشه می توانید خنثی باشید. به عنوان مثال، اگر مبلمان چوبی شما به رنگ عسلی یا کهربایی است، می توانید رنگ سفید یا مرواریدی را برای پارچه مبلمان انتخاب کنید. برای سایه های روشن و تیره چوب، می توانید رنگ های بژ، خرمایی یا فیلی را هم برای رنگ و هم برای دکوراسیون انتخاب کنید.

اگر عاشق رنگ های شاد هستید، می توانید قرمز خاکی و نارنجی را با رنگ های گرم موجود در مبلمان چوبی هماهنگ کنید. از سوی دیگر، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های آبی، سبز و رنگ‌های خنثی سرد به کنتراست بالایی دست پیدا کنید تا رنگ‌های گرم چوب را بیرون بکشید. رنگ زرد می‌تواند به خوبی با چوب‌های رنگ روشن مطابقت داشته باشد اما در ایجاد رنگ‌های متضاد آن را فراتر نمی‌برد.

راهنمای انتخاب چوب مبل؛ تیره یا روشن؟

اگر تصمیم گرفتید مبل شما برجسته باشد یا حالت آن خنثی باشد، باید رنگ مبل را تعیین کنید. رنگ کف خانه شما تاثیر زیادی در انتخاب رنگ مناسب مبل دارد. اگر به فکر مبلی هستید که اصطلاحا روی زمین شما بنشیند، ترجیحا باید از رنگ های روشن استفاده کنید. از آنجایی که مبل های سلطنتی و کلاسیک بزرگ هستند و بیشتر پارچه ها نور را جذب می کنند، استفاده از رنگ تیره می تواند اتاق را تا حد زیادی تاریک کند.

اگر مبل تیره را روی سطح تاریک قرار دهید، به نظر می رسد که مبل در اتاق ناپدید شده است! اگر می خواهید از مبل تیره روی یک زمین تیره استفاده کنید، باید سعی کنید آن را بیشتر نمایان کنید. یک مبل تیره با پایه های فلزی یا چوبی روشن می تواند فضای بصری بین مبل و کف ایجاد کند. استفاده از فرش روشن در زیر مبل شما می تواند رنگ های تیره را از هم جدا کرده و رنگ مبل را برجسته کند.

رنگ روشن چالش های متفاوتی با مبل تیره دارد. بزرگ ترین چالش مبل رنگ روشن، لکه دار شدن و نمایان شدن بیشتر کهنگی مبل است. قبل از انتخاب مبل سفید یا روشن، استفاده از اتاق در حال حاضر را در نظر بگیرید، نه اینکه چگونه امیدوارید در آینده از آن استفاده شود. اگر سگ شما دوست دارد روی کاناپه دراز بکشد، احتمالاً نمی خواهید مبل سفید را بدون آموزش جدی وی در اتاق نشیمن خود قرار دهید! اگر مبل شما توسط بچه ها و حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می گیر، و شما هنوز هم ایده مبل روشن را دوست دارید، پس روکش های قابل شستشو یک راه حل مناسب هستند.

در یاقت آباد آنلاین بخوانید: راهنمای انواع پارچه مبلی

انتخاب رنگ چوب مبلمان

کدام رنگ برای چوب مبلمان مناسب تر است؟

هنگامی که روشنی و تاریکی مبل جدید خود را در نظر گرفته اید، وقت آن است که به رنگ آن نیز فکر کنید. اگر نمیخواهید مبلمان در چشم باشد، مبل با رنگ خنثی یک انتخاب محبوب است. مبل های خنثی به راحتی می توانند خانه را تزئین کنند و با تغییر سبک شما در طول سال ها می توانند مطابقت داشته باشند.

پارچه مبل خنثی شامل رنگ های بژ، خاکستری، قهوه ای و کرم است. پارچه بژ مات مبل می تواند در مقایسه با رنگ های دیگر کسل کننده به نظر برسد اما پارچه بژ بافت دار با تکه های رنگی می تواند بدون افزودن رنگ های جدید جذابیت ایجاد کند. مبل های خاکستری می توانند از خاکستری کم رنگ تا زغالی متغیر باشند. مبل های خنثی می توانند بی سر و صدا مکمل دکوراسیون دیگر شما باشند اما همچنان شیک و جذاب هستند.

وقتی مبل جدید می‌خرید، خود را ملزم به خرید مبل های عاشقانه همسان نکنید! یک گزینه انعطاف پذیرتر، انتخاب مجموعه رنگ از صندلی های روکش دار برای تکمیل دکوراسیون جدید شما است. لزومی ندارد که صندلی ها دقیقاً با رنگ مبل بزرگ مطابقت داشته باشند اما می توانند رنگ مبل را در یک الگو یا بافت بگنجانند. استفاده از مجموعه ای از مبل های تک نفره رنگی به جای یک رنگ مشخص، فرصت های بیشتری را برای اضافه کردن رنگ جدید به تم رنگی و گزینه های بیشتری برای چیدمان مبلمان به شما می دهد.

چه رنگی برای مبل مناسب است

فروشگاه اینترنتی یافت آباد آنلاین آماده ارائه مشاوره رایگان در خصوص انتخاب رنگ برای چوب و پارچه مبلمان شماست و دارای کامل ترین مجموعه رنگی چوب و پارچه برای سفارشی سازی مبلمان براساس سلیقه شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =